انتقال مطمئن سند ملک در ترکیه

انتقال سند ملک در ترکیه شاید مهم ترین مرحله از خرید ملک باشد.برای خریدی مطمئن قبل ازهر اقدامی بهتر است از تجربه وتخصص مشاوران املاک بهبود هومز شریک تجاری بزرگترین شرکت املاک جهان کلرویلیامس استفاده کنید.

 

تاپو تاکاس چیست؟

تاپو تاکاس (tapu takas) در واقع فناوری است که برای جلوگیری از هرگونه مشکل در روند انتقال سند ملک در ترکیه استفاده میشود.

از طریق این اپلیکیشن مبلغ موردنظر به بانک تاکاس انتقال داده شده و پس از اتمام پروسه خرید توسط بانک به حساب فروشنده انتقال داده میشود.درصورت هرگونه مغایرت پول به حساب خریدار بازگردانده میشود.

تاپو تاکاس

از مزایای این روش میتوان به :

1.ازبین بردن مشکل عدم اعتماد طرفین

2.از بین بردن مشکل انتقال پول

3.انتفال سریع با هزینه کم

اشاره کرد.

این طرح در چهارچوب پروتکل امضا شده با اداره کل ثبت اسناد و کاداستر به منظور ایجاد زیرساختی مدرن، ایمن و فناورانه برای هر دو طرف خریدار و فروشنده ایجاد شده است.

همانطور که میدانید سند ملک در ترکیه یا همان تاپو نشاندهنده ی مالکیت صاحبین آن است.

 


بیشتر بخوانید: نحوه اخذ شهروندی ترکیه و سوالات مربوطه


سیستم چگونه کار می‌کند؟

سیستم به شرح زیر پیاده سازی خواهد شد. پس از توافق خریدار و فروشنده،  شماره رسید پرداخت الکترونیکی دریافت شده از اداره ثبت احوال به آدرس www.taputakas.com.tr یا برنامه تلفن همراه TapuTakas وارد سیستم می شود. فروشنده اطلاعات لازم را همراه با شماره رسید E-Payment وارد سیستم می کند. شماره مرجع Takasbank (TVS Ref No) ایجاد شده توسط سیستم به گیرنده منتقل می شود. خریدار اطلاعات مورد نیاز را با شماره رسید E-Payment و TVS Ref NO را وارد سیستم می کند. اطلاعات ملک موردنظراز طریق سیستم اداره ثبت اسناد مورد پرس و جو قرار می گیرد

پس از تطبیق اطلاعات وارد شده توسط خریدار و فروشنده، مبلغ ارسال شده توسط خریدار در یک حساب ویژه باز شده در Takasbank مسدود شده و از این لحظه روند خرید هم برای خریدار و هم برای فروشنده امن می شود. همراه با اطلاعات دریافت شده از طریق سیستم اطلاعاتی، قیمت فروش به طور خودکار توسط Takasbank به حساب بانکی (IBAN) که فروشنده در سیستم ثبت کرده است ارسال می شود. خریداران و فروشندگان از طریق اس ام اس در هر مرحله از معامله از شرایط موجود مطلع می شوند. برای فروش هایی که به هر دلیلی محقق نشده اند ، مبلغ مسدود شده توسط سیستم TapuTakas به خریدار بازگردانده می شود. هزینه این خدمات تنها 70 لیر میباشد.

ا

سخن پایانی

برای خریدی مطمئن استفاده از این فن آوری مخصوصا با هزینه پایین آن توسط خریداران ترجیح داده میشود.این روش انتقال سند را بسیار آسان میکند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای کشف ازمیر حاضر هستید؟
    شایان بهبود 
           کارگزار

[email protected]

Drag a button, link, or anything else into the icon box to place it below the text. Lorem ipsum dolor sit amet elit.

8914234 (530) 90+

Drag a button, link, or anything else into the icon box to place it below the text. Lorem ipsum dolor sit amet elit.

71 21 461 (232) 90+

Drag a button, link, or anything else into the icon box to place it below the text. Lorem ipsum dolor sit amet elit.

موقعیت مکانی
آدرس:
Refet Paşa, 5182/1 Sokak No:1 D:3, 35090 Bornova/İzmir

تلفن:
90-5308914234+

ایمیل:
[email protected]

کلیه حقوق این سایت برای شرکت بهبودهومز محفوظ می‌باشد. هرگونه کپی‌برداری ازین سایت ممنوع است.
apartmentenvelopephone-handset